به گزارش "ورزش سه"، ایران اگر چه در پست دروازه بانی هیچ نماینده ای ندارد اما در سایر خطوط می توان نفراتی از تیم کارلوس کی روش را دید.

در بین مدافعان نام مرتضی پورعلی گنجی دیده می شود. مدافعی که می توان او را پدیده تیم ملی در جام ملتها دانست. بازیکن 23 ساله ای که پست اصلی اش هافبک دفاعی است اما به خواست کی روش، مدتی در تیم باشگاهی اش - نفت تهران - به عنوان مدافع بازی کرده تا در تیم ملی هم بتواند در این پست بازی کند. نمایش پورعلی گنجی در جام ملتها بسیار خوب بود و شاید تنها اشتباه او دادن پنالتی به عراق بود. با حضور او خیال طرفداران تیم ملی از بابت داشتن یک مدافع قوی و محکم راحت بود.


در خط میانی نام آندرانیک تیموریان دیده می شود. بازیکنی که امسال در تیم باشگاهی اش استقلال نمایش خوبی نداشت اما آندوی تیم ملی بسیار متفاوت از آندوی استقلال بود. بازیکنی که جانش را برای تیم ملی می گذارد و طوری در زمین مسابقه تلاش می کند که انگار اینجا زمین فوتبال نیست و میدان جنگ است. تیموریان در جام ملتها روی اکثر گلهای تیم ملی تاثیرگذار بود و توجه تمام خبرنگاران خارجی را به بازیهای خوبش جلب کرد.


در خط حمله هم از ایران رضا قوچان نژاد در بین بهترین مهاجمان جام دیده می شود. گوچی که آمار فوق العاده ای در جام جهانی دارد جلوی بحرین و قطر نتوانست گلی برای تیم ملی به ثمر برساند تا انتقادات از او شروع شود اما بازی با امارات استارت شروع گلزنی های این بازیکن بود و او دوباره یک گل حساس برای تیم ملی به ثمر رساند. قوچان نژاد در بازی با عراق هم دروازه حریف را باز کرد اما نهایتا آن دیدار را باختیم.